VYDEJTE SE S NÁMI

Kateřina Bahnová

Fika, Lagom a Kanelbullar. Tři slova, které byste rozhodně měli znát, než se vydáte do země, která má jako jedna z mála nejšťastnější národ na světě a je domovem značek GANT, Peak Performance a Odd Molly.

FIKA

Je taková malá oslava volné chvíle, kdy si vychutnáváte čas “tady a teď” s dobrou kávou v ruce a sladkým moučníkem před sebou, - nejlépe ve společnosti přátel či blízkých. Pokud někdy na takovou Fiku dostanete pozvánku, rozhodně ji neodmítejte, protože takové švédské pečivo? To si nemůžete nechat ujít!

LAGOM

Je o rovnováze, zpomalení a nadechnutí. Lagom je o životě, ve kterém je všechno tak, jak má být. Je to životní styl, na který jsou Švédové opravdu hrdí a možná (nebo právě proto) se díky němu pravidelně umisťují v žebříčku nejšťastnějších zemí světa. 

KANELBULLAR

Vůně skořice, másla a kardamomu. To není nic jiného než skořicové rolky, které se rozplývají na jazyku a hřejí v celém těle. Jejich chuť musíte vyzkoušet dřív, než si koupíte letenky. A to myslíme opravdu vážně! Doporučujeme vyzkoušet recept od skvělé Lindy Lomelino, - z jejího video receptu, který je vizuálně a poslechově tak nádherný, budete mít chuť ihned vyrazit do obchodu pro všechny potřebné suroviny.

 

Kam se ale přímo vydat a vychutnat si tyhle tři skvělé požitky najednou? 

Pokud jste kosmopolitní člověk, rozhodně nevynechejte Stockholm, který patří mezi největší a hlavně nejhezčí města Švédska. Kromě našich oblíbených obchodů Peak Performance, Gant nebo Odd Molly najdete na každém rohu stylovou kavárnu a pekárnu, kde potkáte mladé Švédy jak si právě dopřávají onu fiku, nebo pracují u notebooku s kávou v ruce. A jestli budete mít pocit, že všem lidem kolem vás to opravdu sluší, mají dobrou náladu a jsou skvěle oblečení, - je to opravdu tak. Zřejmě je to zkrátka tím, že lagom se tam opravdu žije. 

Pro ty nejlepší tipy na kavárny, pekárny, restaurace, obchody, muzea a vůbec všechny krásná místa, doporučujeme pořídit knížku Cereal Guide Stockholm. Je krásně zpracovaná a věřte, že si v ní budete občas listovat i jen tak! PS: až se budete procházet uličkami a kochat se tím co právě vidíte, nezapomeňte si koupit náš opěvovaný kanelbullar! Bez toho by to totiž nebylo to pravé švédské!

Za tím nejlepším lyžováním se určitě vydejte do města Åre, ze kterého pochází naše oblíbená značka Peak Performance, která se svým rodným městem i inspirovala, - vzhledem k tomu, že tam panuje drsnější počasí, jsou její kolekce nejen stylové, ale zároveň plně funkční, takže si na vás žádný vítr, sníh a déšť jen tak nepřijdou!

A pokud chcete zažít ticho, klid a krásnou severskou přírodu, tak Abisko je právě pro vás! Je to národní park, ve kterém jsou ty nejlepší podmínky pro sledování polární záře v celém širém Švédsku. A za takovou romantikou se už opravdu vyplatí vydat!

Těch krásných míst, které Švédsko nabízí, je opravdu mnohem, mnohem víc a my věříme, že tam nepoletíte jen jednou!

Tak “hej då”!


Zdroj:Instagram

Související články
1. 11. 2022
Dárkové balení