Čím se nechali inspirovat návrháři značky Diesel v kolekci podzim/zima 2020?

Dominika Hrabková

Představme si atmosféru techno klubů, adrenalin závodních okruhů, elektro sportovní vibrace, existence chaosu a dobrodružství – žádný diktát, jen mnoho důvodů pro perfektní styl.

Vraťme se spolu také do provokativních 90. let a éry Jeana Paula Gaultiera a ikonických modelů Björk. Kreativci Dieselu kladou důraz na vytváření nápaditě odlišných vzhledů- ať už pomocí výrazných doplňků, nebo naopak důrazem na minimalismus, a to tlumením výrazných barev černou nebo neutrálními odstíny.

 

V podzimní kolekci návrháři oživili archivní siluety, ale dodali jim ultra moderní tvary. Tato část kolekce začíná sice návratem ke kořenům, nakonec zde ale není ani náznak nostalgie. Sportovní kousky zvýrazňují akcenty oranžové a tyrkysové a viditelná je i inspirace pracovními oděvy. V kolekci se objevuje nové kruhové logo a důraz je kladen na vzorované textury a přírodní látky, a to vše v kontrastu s výraznými syntetickými barvami.


 

Zimní inspirace se nese v duchu nočního života, klubů a rocku. Vypasované siluety, skinny denim, oversized topy a základní barvy jako černá, bílá a šedozelená jako pocta army stylu jsou hlavním poselstvím této kolekce.

 

I denim, flagship značky Diesel se dočkal tuto sezónu velkého zdokonalení. Objevují se různé povrchy, detaily zipů nebo polstrování kolen. Objevuje se i nový model D-Multi Works, který přináší revoluci – délku džínů si pomocí zipů můžete sami upravit.

 

Značku Diesel naleznete již nyní na našem e-shopu.

 

Související články
1. 11. 2022
Dárkové balení